//


СТОП. ЧУЖІ!

Підготувала лікар-педіатр МЦ»Благомед» Олексюк Ольга

Нас вже радує перше весняне сонечко. Дітки разом із батьками вийшли на дитячі майданчики в парки, сквери, галявини в лісі. Дехто просто походити, хтось виїхав велосипедом, а зовсім маленькі взялися за лопатки та майструють будинки, ліплять пиріжки та пасочки. Маму не можна відволікти від цікавої справи – спостерігання за першими кроками творчості свого чада. А вони, в свою чергу, раді пригостити і маму, і братика з сестричкою чи просто перехожого своїми «кулінарними шедеврами». Малеча оченятами шукає завжди підтримуючі очі мамусі, яка уважно спостерігає, а інколи і допомагає їм проявляти свої перші творчі кроки. Турботливі батьки обов’язково припасли малечі і сочок, і, можливо, печиво. Добре, якщо мама взяла з собою хустинку або ще краще вологі серветки чи спеціальний спрей-очисник для рук. І ось небезпека чатує саме тут. Ім’я цій небезпеці – гельмінти.


Постає питання: де ж їм взятися на дитячому майданчику, чи в парку, чи в лісі, чи біля водойми? Гельмінти, або просто глисти, є чужими в організмі людини. Ці чужі паразитують, тобто живуть за рахунок хазяїна, обкрадаючи та наносячи шкоду йому. Хазяїном можуть бути люди, домашні тварини, дикі тварини, птахи, риби, які, в свою чергу, доставляють яйця в навколишнє середовище.
В нашому місті, як і в більшості інших міст України, відсутні майданчики для вигулу домашніх тварин. Собак вигулюють в парках, школах, не обминають також і дитячих майданчиків. Домашні та бродячі тварини (останніх із кожною весною більшає) залишають з екскрементами мільйони яєць чужих, які, потрапляючи в ґрунт, стають інвазивними, тобто заразними. А з навколишнім середо­вищем людина перебуває в постійному контакті, так як вона відкрита система. Більшість гельмінтів мають два періоди розвитку, де організм людини або тварини виконує роль основного чи проміжного хазяїна. До найбільш відомих у нашому суспільстві гельмінтів відносять аскариди та гострики, які дуже часто вражають дітей. Діти брудними руками заносять яйця чужих до рота. Потім яйце потрапляє у кишківник, залишаючи позаду стравохід та шлунок. Навіть кисле середовище шлунка не може вбити яйце. В кишківнику із яйця виходить личинка, яка встромлюється йому в стінку, пробиваючи в ній хід до кровоносної судини, де з потоками крові потрапляє до легень. У цей час у дитини можуть проявитися симптоми інтоксикації. Підвищується температура тіла, втрачається апетит, погіршується самопочуття, а коли личинки потрапили до легень – дитина починає кашляти. Кашляє довго, і такий кашель не піддається лікуванню навіть найкращими засобами. З мокротою при кашлі людина ковтає личинку, яка дозріла, вона потрапляє знову у кишківник, де розвивається доросла аскарида, яка вже через деякий час в змозі відкладати яйця. Треба зауважити, що при дослідженні калу на яйця глистів не завжди їх знаходять, але зараження вже відбулось. Тому дати точну відповідь, є чужі в організмі чи ні, тільки за лабораторними дослідженнями не завжди доцільно. Лабораторна діагностика – це тільки додатковий метод виявлення зараження глистами, ніколи не треба нехтувати консультацією лікаря з повним оглядом та УЗД, рентгеном. Також не треба займатися самолікуванням фармацевтичними препаратами, які мають певні протипоказання та побічну дію. При призначенні препаратів від глистів треба обов’язково оцінити всі ризики та користь. Перш за все треба відповісти на питання: яким чином звільнитись від глистів? Встановлено, що під впливом базисної терапії у хворих на гельмінтози відбувається подальше поглиблення дисбіозу кишківника, пригнічення системи антиоксидантного захисту, посилення процесів пероксидації та ендегенної інтоксикації організму, виявлена недостатня протигельмінтна її ефективність.
Але є альтернатива хімічним препаратам: медичний центр «Благомед» розробив універсальну комплексну 30-денну програму лікування гельмінтозів, яку можна також застосовувати профілактично з мінімальними ризиками для організму людини і насамперед дітей.
У програму входять спостереження лікаря (педіатра або сімейного лікаря):
– УЗД органів черевної порожнини (печінки, селезінки, жовчного міхура, підшлункової залози);
– планові лабораторні обстеження (обов’язкові) калу на яйцеглисти та зішкріб – 2 рази, паразитарні дослідження (сумарні антитіла до лямблії, антитіла Ig G до аскарид, сумарні антитіла Ig G до опісторху, трихінел, токсокар та ехінококу), загальний аналіз крові.
Програма передбачає призначення дієти і режиму харчування, спрямованих на створення умов пригнічення розмноження гельмінтів. І саме лікування:
– синглетно-киснева терапія;
– магнітно-лазерна терапія;
– клізми з відварами трав;
– кисневі коктейлі з жовчогінними травами;
– гомеопатичні препарати.
За схожою програмою в Україні працює приватна клініка у Києві. Тепер це доступно і на Волині. Програма лікування гельмінтозів набула назву: «Стоп. Чужі».
Девізом Медичного центру «Благомед» є: «Об’єднали найкраще з турботою про людей, які цінують своє здоров’я».

 
Луцьк. Медичний центр "Благомед". Професійні лікарі та якісна діагностика.