//3e3):"diversity"===a?(e.fillText(f(55356,57221),0,0),c=e.getImageData(16,16,1,1).data.toString(),e.fillText(f(55356,57221,55356,57343),0,0),c!==e.getImageData(16,16,1,1).data.toString()):("simple"===a?e.fillText(f(55357,56835),0,0):e.fillText(f(55356,57135),0,0),0!==e.getImageData(16,16,1,1).data[0])):!1}function e(a){var c=b.createElement("script");c.src=a,c.type="text/javascript",b.getElementsByTagName("head")[0].appendChild(c)}var f,g;c.supports={simple:d("simple"),flag:d("flag"),unicode8:d("unicode8"),diversity:d("diversity")},c.DOMReady=!1,c.readyCallback=function(){c.DOMReady=!0},c.supports.simple&&c.supports.flag&&c.supports.unicode8&&c.supports.diversity||(g=function(){c.readyCallback()},b.addEventListener?(b.addEventListener("DOMContentLoaded",g,!1),a.addEventListener("load",g,!1)):(a.attachEvent("onload",g),b.attachEvent("onreadystatechange",function(){"complete"===b.readyState&&c.readyCallback()})),f=c.source||{},f.concatemoji?e(f.concatemoji):f.wpemoji&&f.twemoji&&(e(f.twemoji),e(f.wpemoji)))}(window,document,window._wpemojiSettings); //]]>


Лазеротерапія при захворюваннях ЛОР – органів

лазеротерапия

Патологія ЛОР – органів займає на сьогоднішній день провідне місце серед усіх інших захворювань.
Лазеротерапія – це один з методів фізіотерапії, лікувальне застосування випромінювання оптичного діапазону, джерелом якого є лазер.
Для лікування ЛОР – захворювань використовують низькоінтенсивне випромінювання видимого ( червоного ) і невидимого ( інфрачервоного діапазонів ), для яких характерно достатньо глибоке проникнення в тканини ( до 7 см – в ближньому інфрачервоному діапазоні)
Патогенетична обумовленість при запальних процесах ЛОР – органів:
— протизапальний ефект
— протинабряковий ефект
— протибольовий ефект
— регенеративний ( відновлюючий ) ефект
— десенсибілізуючий ( протиалергічний ) ефект
— покращення місцевого кровообігу
Методи лазерної терапії допомагають вирішити основні проблеми. Що виникають при патології ЛОР – органів:
— зменшити місцеві і загальні ознаки запалення
— усунути або максимально зменшити біль і дискомфорт
— подіяти на порушення імунних процесів і їх корекції
— нормалізувати метаболічні порушення в пошкоджених тканинах
— максимально відновити змінену або втрачену функцію органів

Біль є найбільш частою скаргою при більшості ЛОР – захворювань, особливо в гострому періоді. Застосування лазерної терапії, за рахунок блокування больових рецепторів, веде за собою зниження цих неприємних відчуттів і , відповідно, покращення самопочуття.

Лазерна терапія набула широкого застосування в лікуванні цілого ряду захворювань ( захворювань носа і приносових пазух, захворювань глотки і гортані, захворювань вуха).
Покази до застосування в отоларингології
Гострі і хронічні риніти
Гострі і хронічні риносинусити
Ангіна
Вазомоторні риніти
Аденоїди
Субатрофічні процеси слизових ЛОР – органів
Отити
Фарингіти
Ларингіти
Фурункул
Герпетичні висипання на шкірі і слизових
Невралгії різної етіології
Неврит слухового нерва

Одним із головних моментів у широкому застосуванні лазерної терапії в лікуванні ЛОР – захворювань є той факт, що даний метод майже не має протипоказань
Абсолютним протипоказанням для лазеротерапії є новоутворення або підозра на їх наявність, активні форми туберкульозу, кровотечі, недостатність кровообігу другої і третьої стадії.
Для отримання відповідного ефекту від лазеротерапії необхідно пройти 8 – 10 сеансів лікування. Частіше всього призначення йдуть по одному сеансу. Коли іде мова про хронічні хвороби ( тонзиліти, гіпертрофія носоглоткового мигдалика, аденоїдит), рекомендуємо сеанси лазеротерапії курсами через пару місяців.
МЦ ”Благомед” для проведення лазеротерапії оснащений професійним лазерним терапевтичним апаратом “Ліка – терапевт”
Інформацію підготувала лікар — отоларинголог МЦ «Благомед»
Грибок Майя Вікторівна.
Луцьк. Медичний центр "Благомед". Професійні лікарі та якісна діагностика.